درس دوم آموزش لغات آکادمیک انگلیسی با ریدینگ آیلتس

در درس دوم لغات مهم، پیشرفته، (فوری، سریع، انقلابی :) ) رو میخوایم یاد بگیریم.

هدف ما از یادگیری لغات درون متن ریدینگ آیلتس

• نترسیدن از مواجه شدن با متون سنگین و آکادمیک آیلتس
  • ماندگاری بیش تر لغات حفظ شده از متن ریدینگ در ذهن
  • یادگیری تلفظ صحیح لغات و ترجمه هر لغت در متن

به همین دلیل، از روی پاراگراف زیر، فیلمی رو ضبط کردم و خط به خط از روی جملات خوندم و ترجمه هر لغت رو گفتم.

توی همین یک پاراگراف، حدود 11 لغت مهم و پیشرفته انگلیسی رو مشخص کردم که فکر می کنم در آینده خیلی به کارتون بیاد.

لینک فیلم این لغت رو اینجا گذاشتم.

بریم متن و ترجمه متن ریدینگ رو هم ببینیم.

In ancient Rome, mourners attending funerals burnt cinnamon to create a pleasant scent. Most often, however, the spice found its primary use as an additive to food and drink. In the Middle Age, Europeans who could afford the spice used it to flavor food, particularly meat, and to impress those around them with their ability to purchase an expensive condiment from the ‘exotic’ East. At a banquet, a host would offer guests a plate with various spices piled upon it as a sign of the wealth at his or her disposal. Cinnamon was also reported to have health benefits and was thought to cure various ailments, such as indigestion.

در روم باستان ، عزادارانی که در مراسم خاکسپاری شرکت می کردند ، دارچین را می سوزاندند تا عطر و بویی خوش ایجاد کنند. با این حال در بیشتر مواقع ، این ادویه به عنوان ماده افزودنی برای غذا و نوشیدنی کاربرد اصلی خود را پیدا می کرد. در قرون وسطی ، اروپایی هایی که توانایی تهیه این ادویه را داشتند از آن برای طعم دادن به غذا ، به ویژه گوشت ، و تحت تأثیر قرار دادن توانایی خرید یک چاشنی گران قیمت از شرق "عجیب و غریب" ، اطرافیان را تحت تأثیر قرار می دادند. در هنگام ضیافت ، یک میزبان به عنوان نشانه ای از ثروت در اختیار خود ، بشقابی را با ادویه های مختلف که روی آن انباشته شده به مهمانان عرضه می کرد. همچنین گزارش شده است که دارچین فواید سلامتی دارد و تصور می شد که بیماری های مختلفی مانند سوءهاضمه را درمان می کند.

با توجه به متن بالا، لغات زیر به عنوان لغات مهم انتخاب شده اند.

• Mourners
  • Pleasant
  • Scent
  • Additive
  • Afford
  • Flavor
  • Impress
  • Condiment
  • Exotic
  • Disposal
  • Indigestion

ENGpartner.com | Fazel Ahmadzadeh | 091222376

درس پنج آموزش انگلیسی با فیلم - هری پاتر در بانک جادوگران

درس اول آموزش مکالمه با فیلم هری پاتر : گرامر Should have p.p

درس چهارم آموزش مکالمه انگلیسی با فرندز – فروش کمد جویی

نمونه تست واقعی لیسنینگ آیلتس Section 2 درس اول

درس هشتم آموزش انگلیسی با فیلم هری پاتر – ولدمورت که بود؟

معنی لغت انگلیسی Anarchy چیست؟

معنی لغت انگلیسی Perpetuate چیست؟

، ,لغات ,to ,متن ,رو ,  ,    ,به عنوان ,و ترجمه ,متن ریدینگ ,درس دوم ,لغات آکادمیک انگلیسی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

asemangkavir هفت اقلیم بلاگی برای فایل ها باغ سپیدار dorin-mehran تخفیفان آقای مهندس | Mr Engineer | مطبوعات آبادان یکی دیگه mjschool